Maszyny

Karuzela Sitodrukowa

 

Karuzela do nadruków na materiałach – urządzenie to posiada uchwyty umożliwiające pracę z nawet sześcioma sitami drukującymi(sześć kolorów). Z mikro regulacją ustawień sita.

Poszczególne uchwyty zamocowane są na wysięgnikach obsadzonych w łożyskach kulkowych znajdujących się w stalowych kostkach przykręconych do obrotowego talerza. Ramiona pracują na teleskopach umożliwiających płynne opuszczanie sit w momencie nadruku.

Na dolnym talerzu zamocowanych jest sześć wysięgników trzymających stoły do nakładania materiału zadrukowywanego.

Zespoły stołów i sit obracają się niezależnie.

Sześć stołów obrotowych wykonanych jest z aluminium, a cała konstrukcja jest masywna i dobrze ułożyskowana, co pozwala na precyzyjne wykonanie nadruków i długą bezawaryjną prace.

Cena: 10 tys. zł. netto


Karuzela czterokolorowa (bez mikro regulacji )z trzema obrotowymi stołami (wykonana z aluminium)

Cena: 6 tys. zł. netto


Karuzela z napędem elektrycznym stolików – (napęd uruchamiany jest za pomocą przycisku znajdującego się pod nogą operatora w celu zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Karuzela może być zmodyfikowana do wersji automatycznej (z jednym lub większą ilością ramion zautomatyzowanych) lub wykonana specjalnie do druku na innym materiale np. na rajstopach.

Możliwe jest wykonanie innych wersji:

Np. na duży format lub z większą liczbą stolików lub można wykorzystać mocowania na koniki.

Standardowe wymiary: Stół – szerokość – 400cm długość – 500 cm Cały mechanizm obejmuje 3m 2 łącznie z miejscem wymaganym do obsługi

Cena: 14 tys. zł. netto


Karuzele wyposażone są w instrukcję obsługi oraz w naklejki informujące o zagrożeniach (np. przy elementach opuszczających sito na stół drukarski). Istnieje możliwość dopasowania koloru karuzeli według swoich potrzeb.

Konstrukcja przywieziona zostanie w częściach oraz następnie złożona przez naszych techników w fabryce klienta. Jej regulacja będzie wykonana na miejscu na potrzeby klienta. Całość podlega przez pierwsze 3 miesiące bezpłatnemu serwisowi w celu uregulowania odskoków i spasowań.

Istnieje możliwość wykonania szkoleń z pracy na maszynie drukarskiej za dopłatą.

Szkolenia trwają po 6 godzin w których pieczołowicie opisywane są poszczególne elementy konstrukcji oraz sposób ich zastosowania.

Cena szkoleń wynosi 800 zł od osoby

Zdjęcia wariantu maszyny 6-ramiennej poniżej:


Kopiorama

 

Kopiorama zwana potocznie naświetlarką bądź maszyna naświetlającą, służy do wykonywania szablonów pod zadruk metoda sitodrukową na koszulkach, torbach bawełnianych, rajstopach i wiele innych. Polega ona na naświetlaniu emulsji umieszczonej na sicie wcześniej za pomocą lampy ultrafioletowej.

Format roboczy 1400 x 900mm – Format karuzeli został opracowany na potrzeby naświetlania kilku form drukowych naraz.

Zespół lamp ultrafioletowych małej mocy o odpowiedniej długości fali umieszczony jest pod szybą w pozycji poziomej, co umożliwia naświetlanie sit z dużą precyzją i w krótkim czasie ok 4 min – 8 min. Zależnie od emulsji(Zalecana emulsja firmy MACDERMID). Rama dociskowa przykryta jest płaszczem gumowym, powietrze wysysane jest przez pompę próżniową.

Czas wyświetlania ustawia się elektronicznym włącznikiem czasowym umieszczonym z lewej strony maszyny.

Urządzenia są wygodne w eksploatacji i od wielu lat są produkowane jako nierozłączna część warsztatów sitodrukowych.

Moc ok.1KW-220V

Dodatkowa lampa jarzeniowa umieszczona w nad lampami UV pozwala na wykorzystanie urządzenia jako stołu montażowego oraz ułatwia pasowanie.

Cena – 8.5 tys.zł netto (Istnieje możliwość dopasowania koloru kopioramy)

W cenę wliczone są też dwugodzinne szkolenia od naszych techników w celu nauczenia obsługi maszyny oraz poprawnego naświetlania form. Emulsja, sito oraz diapozytyw na szkolenia są dostarczane przez nas. Maszyna wyposażona jest też w instrukcję obsługi oraz naklejki ostrzegawcze.

Zdjęcia maszyn poniżej:


Lampa IR

 

Lampa IR służy do wygrzewania nadruków farbami plastizolowymi i kryjącymi. Posiada cztery promienniki IR średnio i krótko falowe o łącznej mocy 8 Kw.

Proces suszenia odbywa się poprzez emisje krótkich i średnich fal podczerwieni przy jednoczesnym nadmuchu powietrza.

Lampa IR posiada sekcyjną możliwość pracy promienników.
Zastosowane promienniki IR są wielokrotnie wydajniejsze od promienników długofalowych i zużywają znacznie mniej energii.

Włączenie lampy następuje w momencie najazdu stołu z nadrukiem ,a wyłączenie jest automatyczne po upływie ustalonego czasu .

Lampa oprócz elektronicznego bezstykowego włącznika posiada ręczny przycisk umożliwiający np. dodatkowe dosuszanie po wykonanym cyklu.

Wymiary Lampy to 400x500x200 cm

Koszt lampy wraz z montażem wynosi 4.5 tys. złotych netto. Lampa wyposażona jest w instrukcję obsługi wraz z naklejkami ostrzegawczymi.

Lampy są kompatybilne z Karuzelami Firmy JCM.

Zdjęcia maszyny poniżej:


Tunel IR

 

Tunel IR służy do utrwalania gotowych zadruków. Tunel za pomocą termoodpornego materiału transportuje wykonane zadruki przez ułożone poziomo lampy IR wysuszając farbę. Wyposażony jest w promienniki ceramiczne średnio i krótko falowe.

Promienniki są obecnie najbardziej wydajnymi źródłami cieplnymi i gwarantują optymalnie szybkie uzyskiwanie temperatury przy niewielkim poborze prądu.

Zastosowanie dwunastu 1kW-owych promienników włączanych sekcyjnie z płynną regulacją mocy pozwala na dobór odpowiedniej temperatury pracy.

Falownik pozwala na dokładną regulację stosunku aktualnie wykorzystywanej mocy „lamp” do prędkości przesuwu teflonowego transportera.

Górny panel grzejny wykonany jest z blachy kwasoodpornej

Cena: 16 tys. zł netto – przy szerokości roboczej 720mm (zależnie od szerokości cena rośnie bądź maleje.)

Wymiary tunelu IR:

  • Długość 3000 mm
  • Szerokość robocza720 mm (wielkość przewidziana na 2 koszulki naraz, obok siebie)
  • Wysokość 1050 mm

Istnieje możliwość wykonania tuneli w innych wymiarach

Pełna moc tunelu jest potrzebna do szybkiego uzyskania potrzebnej temperatury.

Praktycznie pracuje się na 1/4 mocy ok.3kW.

Dodatkowo Ceramiczne Promienniki Podczerwieni posiadają sterowaną elektronicznie (cyfrowo) regulację temperatury – w IR

W cenie urządzenia znajduje się 3 miesięczny bezpłatny serwis w celu dostosowania urządzenia do potrzeb klienta oraz 2 godzinne szkolenia z zakresu działania maszyny.

Maszyna wyposażona jest w naklejki ostrzegawcze oraz instrukcję obsługi. Maszyna ze względu na jej wielkość transportowana jest w częściach a następnie składana na miejscu przez naszych techników.